La vie est belle

ANOREXIE: ROZHOVOR s nevyléčenou a vyléčenou dívkou

8. dubna 2015 v 13:29 | ella |  Anorexie X
Krásné odpoledne všem. Jak už někteří z vás ví, měla jsem možnost udělat přednášku o mentální Anorexii.
Povídala jsem o svém příběhu, o svém boji a o svém rozhodnutí vyléčit se!
Také jsem se ale rozhodla udělat rozhovor se dvěmi dívkami, které mají dlouholetou zkušenost s poruchou příjmu potravy a byly ochotné mi zodpovědět pár otázek.
Celá práce mi zabrala velkou spoustu času a práce, výsledek však stál za to! Přednáška zaujala velkou spoustu dívek i učitelů. Byla jsem oceněna a pochválena za skvělou práci, která může do budoucna hodně dívkám pomoci.
Jelikož vy, už máte celý můj příběh napsaný na mém blogu, to co jsem tam přednášela by pro vás nebyla žádná novinka.
Však srovnání života nevyléčené a vyléčené dívky s poruchou příjmu potravy se povedl natolik, že vám ho zde dám jako názornou ukázku. A DOPORUČUJI SI HO PŘEČÍST AŽ DO KONCE!

Nebudu psát jejich jména ani věk. Obě dvě slečny jsou přibližně stejně staré a obě začali hubnout z podobného důvodu.
Jediný rozdíl je v tom, že jedna se smířila se svým osudem a svůj boj vzdala, ta druhá svůj boj nevzdala a vyléčila se.
Rozhovor s každou z nich vám ukáže, jak anorexie a bulimie dokáže zničit život a jak důležité je, nevzdávat se!
.......

Rozhovor se slečnou, která trpí PPP

V kolika letech jsi začala hubnout a proč?

Začala jsem ve 12-ti, nejdřív kvůli postavě, byla jsem tlustá a blížil se školní výlet, tak jsem začala méně jist a cvicčt, ale pak to hubnuti nešlo zastavit, chtěla jsem být co nejhubenější.

Mohla by jsi mi prosím říct, jak asi vypadal tvůj anorektický a bulimický jídelníček?
Anorexie:
ráno 200ml mléka
svačina slazené pití
oběd polévka
odpoledne kafe, jogurt
večer jablko

Bulimie:
Ráno 2 krajíce chleba, jogurt, šiška plněná, 100g čokolády, croissant, horalka -blití
Svačina kafe
Oběd maso s přílohou 2x, chipsy balíček-blití
Odpoledne 4ks (horalka, mila, delissa, siesta), trubičky 100g, krekry 100g-blití
Večer maso s přílohou, 2 krajíce chleba, musli s mlékem, polévka-blití
Po večeři jablko, musli s mlékem
V noci slunečnicová seminka asi 60g

Vím že jsi byla v několika léčebnách, napíšeš prosím kolikrát a kde to pro tebe bylo nejhorší?

V léčebnách jsem byla v 6-7 a každé oddělení bylo jiné. Nejhorší to bylo asi v místě X, nestarali se o nás, jen jidlo, na terapie za odměnu, taky byl tvrdý režim-mobily hodinu denně, nesměli sme mít vlastni oblečeni, pracovali jsme tam od 6 ráno (mytí dlažby, koupelny, vedeni rozcvičky, pomoc v kuchyni, roznášení jídla, polevani katd. ) zamykali nám pokoje v určeném čase a taky sprchy. Nejhorší byl taky ,,bodovaci system" .

Kdy nastal zlom a ty jsi z anorexie přešla do bulimie?

Z any do mie (označení pro bulimii a anorexii) jsem přešla v 15-ti protože mi po propuštění nešlo hubnout, nepomahali ani projimadla či dlouhe hodiny rychlé chůze či cvičeni na podložce.

Jaká byla tvá nejnižší a nejvyšší váha? Po dobu co trpíš PPP

Nejvyšší 60kg. Nejnižší 38kg. Mám 160cm. Momentálně mám 53kg a hubnu.

Máš zdravotní komplikace? Jaké?

Do 15-ti jsem nic závažného nepociťovala, až pak mi vynechala menstruace (42 kilo) ,byla mi pořád zima, lámaly se mi nehty do krve, vlasy padaly v chomáčích, ale neřešila jsem to. Pak jsem zkolabovala a skončila na psychiatrii. Když jsem začala zvracet, bylo to uz horší. Menstruaci mám, ale díky vyšší váze, vlasy mi padají pořád, nehty se taky lamou někdy se bojím že mi odpadne pul nehtu, zuby mě pořád bolí a mám je žluté-jen se bojim zubaře.. Vynechává mi srdce, trpnou končetiny, mám pocity na omdlení, někdy se mi zatmí pred očima. Prožila jsem si 4 dny na odděleni ARO v komatu, kde jsem byla nevládná na přístrojích a krmena sondou. Taky operace aorty a následky-bolesti klíční kosti, pravidelné rehabilitace, odběry krve kvůli selhávajícím jatrům a ledvinám-plus dieta a léky , zhoršeni epilepsie.


Psala jsi, že se nechceš vyléčit, ale spokojená mi také nepřijdeš. Jak se cítíš? Jsi spokojená nebo nešťastná?

Nejsem spokojená se svým životem, lituju, že jsem s tím začala. Ale na druhou stranu se bojím, že bez kontroly váhy, jídla atd. by byl můj život prázdný. Nedokážu najít jiný smysl života. Život s ppp je asi muj osud.

Jaký názor na to co děláš má tvé okolí? Psala jsi že společenský život moc nevedeš, máš nějaké dobré kamarádky nebo kluka, co tvá rodina?

Mě okolí vnímá jako blazna, . Občas mě pozdraví lidi s podobným osudem (drogy, alkohol, rodinné problémy) Lidi v mém věku mě vnímají jako ,,socku".
Přišla jsem o spoustu přátel, většina lidí, kterých mám na fb jsou z léčebny, nebo jsou pro-ana, či drogově závisli a ještě lidi ze školy. Ale s timi se moc nebavim, nechápou mě a taky mi přijdou ,,nudní" protoze neprožili to, co já Přišla jsem taky o kluka, nekteri clenove rodiny me nechtějí ani vidět. Přátelé nemám žádné, nikomu už nevěřím.


Nestuduješ a nepracuješ, vím že máš invalidní důchod. Co tedy přes den děláš? Máš nějakou náplň života? Nějakou radost?

Společenský život nevedu. Jsem doma, nasnídám se, nasvačím, naobědvám, navečeřím. Koukám se na filmy nebo jsem na fb. (Pak slečna psala něco o drogových sjezdech s ostatními závislými - ale přesný její popis tu radši psát nebudu).

Drogy - kdy jsi je začala brát? Bylo to kvůli PPP?

Drogy neberu nějak dlouho, ale od 14-ti si sháním různé léky, které nejdou sehnat bez receptu, taky od 17-ti chlastám. Poprvé jsem trávu zkusila minulý rok.

Vím že to máš těžké a vedeš sama se sebou těžký vnitřní boj, mám jednu hodně nepříjemnou otázku, ale myslím že je také důležitá. Přeješ si to někdy všechno ukončit? Zabít se a mít konečně klid?

Mám za sebou hodně pokusů o sebevraždu, přeji si ,,nebýt" ale bojím se toho bolestivého umírání

Je něco, co by jsi na závěr chtěla vzkázat ostatním?

Vnímám svůj život jako bez budoucnosti-mám invalidní důchod kvůli tělesným potížím, mám úzkosti, deprese, nevedu společenský život, za sebou 23 pobytu v cvokhausu, 7 stehů na předloktí, po podříznutí žil, zničené orgány-játra a ledviny, doživotní epilepsie, nevysvětlitelné modřiny, slabost, pocity na omdlení, doživotní dietu a léky. Přišla jsem o své sny, o svou budoucnost-nemůžu dostudovat a být samostatná, hrozí mi zbaveni práv a doživotní cvokhaus.


Rozhovor se slečnou, která se vyléčila

V kolika letech jsi začala hubnout a proč?

Hubnout jsem začala už v 10letech..ani nevím proč, nejspíš protože jsem chtěla být jak moje nejlepší kamarádka, ta je odmalička hrozně hubená- má to v rodině. A já jsem začala dospívat..přibírat, začaly mi růst boky, prsa, zadek..a to se mi nelíbilo. Ve škole se mi kluci smály , byla sem malá a tlustá .47kg/145cm. Navenek mi to bylo jedno ale uvnitř mě to hrozně trápilo.

Jak vypadal tvůj anorektický jídelníček?

Sn:ovotit
Sv:nic nebo ½ jablka
Ob: cottage light
Sv: alpro-soya vanilla desert
Ve: rajče, nebo 1/okurky (výjimečně ½ toho co mi dala mamka na večeři - špagety, chleba s pomazánkou atd..)

...
Jaká byla tvá nejnižší a nejyšší Váha?

Nejvyšší váha 47kg/145cm, nejnižší 29-30kg/145cm. Momentálně mám zdravou a štíhlou postavu.

Ty jsi byla hospitalizovaná jednou, jaké to pro tebe bylo a pomohlo ti to?

Byla jsem na dětské psychiatrii v místě X . to bylo peklo. Na ppp to neni vubec specializovane a s lidmi co tam jsou a PPP trpi..zacházejí hrozně. Berou je jako přítěž kterou musi nejvic hlidat. Na druhou stranu jsem se tam seznamila s holkama které PPP trpií a vubec nic s tím nechtěji dělat..Uvědomila jsem si že tohle přeci není můj případ. Já chci..já musím žít! Ja mám pro co žít! Pomohlo mi to tím způsobem, že udelam maximum abych se tam nemusela vrátit a neskončit jak ty holky.

Máš/měla jsi díky ppp nějaké zdravotní komplikace?

Měla. Díky bulimii se mi zkazily skoro všechny zuby, nyní mám 3 zuby úplně duté - od kazů rozežrané až na nervy, osláblé kosti, řídké zničené vlasy, lámající se slabé nehty,deprese..Ale snad ta nejhorší zdravotní komplikace je zástava růstu. díky PPP mám pouhých 147cm. Často se setkávám s tím že se mi někdo kvůli mému menšímu vzrůstu směje. Z toho mi je na nic ale potom si uvědomím jak jsem silná, že už jsem tu ani nemusela být, že je úplně jedno kolik měřím nebo vážím..koneckonců je to jen číslo!

Jak teď vzpomínáš na svoji nejhorší anorektickou fázy?

.Na tohle období vzpomínám hrozně nerada. Moc si z toho naštěstí ani nepamatuji..byla jsem jak oblblá a v hlavně měla jen to, co si dám k jídlu, kdy budu cvičit, co si vymyslím za lež abych nemusela do společnosti, co má kolik kalorií. Najednou se ze mě stal úplně jiný člověk, ztratila jsem spousty přátel, příležitostí..

Chybí ti někdy anorexie a vyhublost?

Zeptat se vyléčené dívky z anorexie jestli jí chybí, je jako se zeptat vyléčeného člověka z rakoviny- jestli mu chybí.
Občas když mám slabou chvíli si vzpomenu na dobu kdy jsem měla o 5kg míň a poslouchala že mám krásnou postavu - dnešní zvrhlý ideál krásy. Pak si ale vzpomenu na to všechno co mi anorexie a vyhublost způsobila a jsem tak šťastná že je to zamnou. Jsem teď o 100% šťastnější!

Když se dívka začne úspěšně léčit z anorexie - nebo se vyléčí, pozná radost ze života. Jaká je ta tvá?

Moje radost ze života je hlavně pomáhat ostatním. Jinak samozřejmě moje rodina, přátelé, moje domácí zvířátka, cestování, plavání, hudba, dobré jídlo..je toho opravdu hodně, škoda že jsem si to jako nemocná neuvědomovala.

Jak reagovalo/reaguje tvé okolí na to, že jsi trpěla ppp?

Reakce od lidí co se týče mně a PPP jsou různé, někdo se mi vysmívá že jsem byla v blázinci, někdo mě obdivuje, někomu je to úplně ukradené..Upřímně to ani moc nesleduji, je mi jedno co si o mě ostatní myslí hlavní je, že už jsem zdravá a štastná!

Další plus co vyléčení přináší je společenský život - co by jsi mi o tomhle mohla říct? Jak se ti změnil?

Můj společenský život nyní a před rokem se nedá srovnávat! Vlastně před rokem jsem ani společenský život neměla.Nyní se mi vrátilo mé staré "já", jsem často s kamarády- těch mám opravdu hodně, plánuji různé akce a výlety jak s přáteli tak s rodinou. Ještě před rokem v tuhle dobu by to o mě nikdo neřekl ale já jsem opravdu hodně společenský člověk!

Jak teď vzpomínáš na život s anorexií? Je něco co by jsi chtěla na závěr říct ostatním?

Život s anorexií? To se ani jako život nazvat nedá, to je spíše přežívání kdy člověka zajímá jen jídlo, kalorie, jídlo, kalorie, pohyb, kalorie, jídlo, jak se vyhnout společnosti, kalorie..je to bludný kruh. Uvědomila jsem si, jak moc svůj život miluju, jak moc miluju svojí rodinu, přátelé..Uvědomila jsem si že peníze v životě nejsou to nejdůležitější když jsem ležela na JIPce s 29kg a málem umřela..Uvědomila jsem si, že jsem přece silnější než ta nemoc, že chci žít a né být zavřená za mřížemi na psychiatrii..Dobře, sice mám ještě pusu plnou blomb, na ruce hanebnou jizvu od zvracení, řídké vlasy , kosti a 147cm - což znamená že nedostanu řidičský průkaz a další omezení. Ale to mě neodradí od toho žít. To, že jsem se dokázala zbavit anorexie mi dalo obrovskou sílu do života. Hodně jsem si oblíbila a pochopila opravdový význam citátu "co tě nezabije, to tě posílí" a tím se nadále řídím. Nyní jsem opravdu štastná, vážím si každých maličkostí které lidi berou jako samozdřejmnost. Snažím se každý den žít jako by byl můj poslední, nikdy nevíte co se může druhý den stát. A kdyby můj poslední den života byl den "anorektický"…Zkrátka a jednoduše jsem hrozně štastná, že tu můžu být, že jsem tu mrchu porazila. A holkám co se trápí tím jak vypadají bych jenom řekla : Mějte se rádi, mějte se rádi přesně takové jaké jste. Každý jsme originál a to z nás dělá lidi!
............
Anorexie a bulimie vám dokážou neuvěřitelně zkomplikovat život. Proto stojí za to nevzdávat se a bojovat! Doufám že tohle pomůže dalším dívkám otevřít oči a pokusy o nezdravé hubnutí se vyvarovat!

Na závěr chci oběma slečnám moc poděkovat za jejich ochotu a čas který mi věnovali.
Obě dvě znám už delší dobu a mohu prozradit, že slečna která se vyléčila je pro mě už dlouhou dobu velkou motivací a vzorem!
První slečně přeji jak já, tak určitě většina z vás ať svůj boj nevzdá a zkusí svůj život ještě změnit.
Druhé, ať je pořád taková jaká je a ať už ji žádná taková nepříjemná životní zkušenost nepotká!


Vím, že dnešní článek byl dlouhý - ale byl to jeden z nejdůležitějších článků, které na svém blogu mám! Děkuji za vaši pozornost :)
 


Komentáře

1 anonymka :3 anonymka :3 | 8. dubna 2015 v 14:44 | Reagovat

Ahoj, už dellší dobu tě obdivuji a jsi můj obrovský vzor ♥ já už jsem ze třičtvrtě vyléčená, ale už mě vykrmili, takže ztloustnout nepotřebuju, jen se vyléčit psychycky... je mi moc líto první slečny... držím jí palce, ať se nevzdává... a s tou druhou tak nějak soucítím, u mne to bylo podobné.. a taky jsem malá a mám málo vlasů... a jen jednu opravdovou kamarádku a ještě mimo školu...lidi mě mezi sebe neberou.. ne že by mě šikanovali to ne..

2 Bella.M Bella.M | Web | 8. dubna 2015 v 15:09 | Reagovat

Pane bože, to je fakt smutné, hlavně ten rozdíl. Zaujaly mě hned ty jídelníčky anorexie a bulimie, je toho tolik u té bulimičky, že se mi tou ani nechce věřit, není ani možné snad. Anorexie je svině, je hodně holek i kluků co jí trpí a nevyléčí se, je mi jich líto, prostě umřou a zbytečně :( jinak to nejde udělat :(

3 Perrie Perrie | Web | 8. dubna 2015 v 15:28 | Reagovat

neuvěřitelně silný článek! Před oběma holkama smekám, že o tom dokázaly takhle veřejně mluvit a odpověd na otázky! Těch 29-30 kg mě naprosto dostalo...:( strašný!:(

4 rai | creyativite ^u^ rai | creyativite ^u^ | E-mail | Web | 8. dubna 2015 v 15:50 | Reagovat

Úžasný článok! V niektorých veciach mi to skutočne otvorilo oči. Tiež chudnem, ale zdravým spôsobom, no nájde sa chvíľka keď si poviem, oveľa jednoduchšie by bolo prestať jesť. Rozhodne tu nie som posledný krát, je skvelé že píšeš blog :)

5 Lora Lora | 8. dubna 2015 v 16:05 | Reagovat

Ello otevřela jsi mi oči! To je tak silný článek. Je mi trpaně se ti přiznat. Byla jsem do dneška pro ana,ale když to teď čtu. Nechci zkončit jako ta první holka:( Nechci aby mě jídlo tak ovládlo a já se kvůli váze vykašlala na rodinu a kamarády a svoji budoucnost! Teď jsem si dala pořádný kus koláče a dala si granko. Končím s pro ana, už jsem to chtěla udělat dřív. Dneska jsi mě k tomu přesvědčila!

6 Leník Leník | Web | 8. dubna 2015 v 20:40 | Reagovat

Nádherný článek 😱👌👍👍. Určitě to hodně holkam pomůže.
Chudák ta 1. slečna :( Určitě si zaslouží (jako všichni anorekticky) lepší život..
Ta druhá mi připadá jako ty, silná a odhodlana se postavit výzvě a tak to má byt :-)
Nádherný článek!!!

7 Domilla Domilla | Web | 8. dubna 2015 v 21:51 | Reagovat

Tohle by si vážně měly přečíst všechny holky, v dnešní době je tak lehké do toho spadnout, ale zpět už je to těžší....Jinak tu druhou vážně obdivuji!!!!

8 barunysty barunysty | E-mail | 9. dubna 2015 v 10:55 | Reagovat

Moc dobrě napsané :) taky jsem poznala že život není jednoduchý, ale každý má svuj broblém a teď můžu říct že je duležite se stým poprat :) A pak si budete vážit každé maličkosti vím očem mluvim :)

9 Vivi Vivi | Web | 9. dubna 2015 v 15:22 | Reagovat

Som rada, že si si dala prácu s takýmto projektom a urobila rozhovor s dievčatami. Takto máme všetci možnosť aspon zčasti vidieť do hláv dievat ktoré trpia poruchou prijmu potravy.
Je to hrozné ak sa človek zamylsí, že ťa možu kalórie a priberanie pohltiť natolko že sa vzdáš spoločenského života, rodiny a riešiš len "ako byť chudá".
Ked som čítala tie príbehy, tisli sa mi slzy do očí.
Ja dúfam, že to dievča nájde nejakú motiváciu a ešte skúsi zmeniť svoj život a to druhé dievča je super a je užasná že sa z toho vyliečila, takisto ako aj ty:)

10 Lucy1616 Lucy1616 | Web | 9. dubna 2015 v 17:35 | Reagovat

Je mi moc líto té první dívky :( Chtělo by to, aby jí někdo pořádně otevřel oči... jsem ráda, že já jsem tak daleko nezašla a rozhodla se vyléčit :) Ta druhá dívka má vážně můj obdiv :)

11 Maja Maja | 9. dubna 2015 v 17:58 | Reagovat

Ten bulimický jídelníček je hrozný. Nemít žádné přátelé a přát si umřít. Ta holka musí být strašně nemocná:'(. Je mi jí líto. Je smutné že se nechce vyléčit. Jsi dobrá že jsi udělala přednášku a rozhovor se ti povedl! Anorexie je hrozná!!!

12 ilyan ilyan | Web | 10. dubna 2015 v 9:56 | Reagovat

To je hodně silný článek, je mi z nej smutno. Je videt, ze skoro kazdy, kdo ppp trpí prijde o vsechny krásné věci, o svoje zdraví a ze snad kazdy ma nejake trvale následky, at uz psychické nebo fyzické. Tento rozhovor by si měli přečíst opravdu vsichni, hlavně ti, kteří si stále mysli, ze bulimie nebo anorexie neni nemoc, jen nějaky výmysl.

13 Van Vendy Van Vendy | Web | 10. dubna 2015 v 10:01 | Reagovat

To je hodně dobrý rozhovor, a výborný nápad! Možná bys mohla v projektu pokračovat a čas o času dát podobný, najít další dívky. I ty, které s tím zápasí, i ty, které se vymanily.
Nevím, popravdě, jestli je mi té první dívky líto. Možná trochu, její osud je dost hrozný, ale tak trochu (trochu dost) se na tom podílela ona sama. Netvrdím, že je to lehké, taková závislost musí být hrozná, ale ona neměla ani sebemenší snahu s tím něco udělat. To je rozdíl mezi ní a tebou a mezi ní a druhou dívkou, která tu také vystupuje.
Přesto, máš obdiv za rozhovor, otázky, které jsi přichystala pro první dívku a ona dívka za upřímnost ve svých odpovědích.
O to víc obdivuji druhou slečnu, která potřebovala vidět dno, aby se dokázala odrazit. Má ohromnou chuť do života a dokázala pochopit, co je důležitější než počítat kalorie, že je důležitější žít, mít přátele, mít zájmy, něco podnikat a být šťastná. Zvládla to a je moc dobře, že i takové dívky jsou, protože jsou velkou inspirací - tato dívka byla inspirací pro tebe, ty zas budeš inspirací pro mnohé jiné. Slova hýbou, příklady táhnou, to je jedno staré latinské přísloví, a na vás dvě úplně sedí. Bravo! :-)
[5]: Loro, výborně! Držím palce, abys našla ten správný směr pro svůj život. Není špatné zhubnout pár kil, ale je špatné si z toho udělat životní styl a filozofii. Život se má žít, nikoliv protrpět! ;-)  :-)

14 Sarah Shaman Sarah Shaman | Web | 10. dubna 2015 v 15:13 | Reagovat

Je to skvěl článek byla jsem ráda, že jsem mohla něco takového přečíst.

15 Amálka Amálka | Web | 10. dubna 2015 v 17:37 | Reagovat

Moc dobrý článek! Sice dlouhý, ale zajímavý a plný zkušeností. Je důležité o těchto věcech psát, možná tímto příspěvkem i odradíš nějakou mladou slečnu, která tímto směrem právě uvažuje.

16 alanea alanea | 10. dubna 2015 v 21:55 | Reagovat

Eliško, odvedla jsi skutečně skvělou práci, můžeš na sebe být hrdá!! Je to velmi silné, působí to velmi profesionálně. Doporučuju přečíst všem, co uvažují tímto směrem!! Bohužel jsem mezi nimi i já - vím, že mám problém, ale zároveň ho nechci nějak řešit, ale prostě vím, že mě to ničí... Čtu tvůj blog a opravdu mi to umí pomoct, takže DÍKY!!!

17 Ella Ella | E-mail | Web | 11. dubna 2015 v 6:35 | Reagovat

Neboj se, kamarádi přijdou časem až se ještě víc uzdravíš :)[1]:

[5]: To je úžasné! Jsem za tebe moc ráda!:)

18 Ella Ella | E-mail | Web | 11. dubna 2015 v 6:39 | Reagovat

Ta první dívka je už tak zaslepená anorexií a bulimií, že se obávám že to bude mít hodně těžké a jen tak se z toho už nedostane - v 1. řadě by musela ona sama chtít. Ano, druhá si obdiv zaslouží:)[10]:

[13]: Děkuji za krásný komentář. Ve všem s tebou souhlasím. Ty dívky měly stejný osud...rozdíl je v tom že jedna s tím nic dělat nechce a radši se bude utápět v sebelítosti a v tom jak je život vůči ní nefér. Ta druhá takhle skončit nechtěla a normální, plnohodnotný život si vybojovala! :)

19 Ella Ella | E-mail | Web | 11. dubna 2015 v 6:40 | Reagovat

Všem ostatním děkuji za komentáře a pěkné ohlasy :)

20 Artis Artis | Web | 14. dubna 2015 v 16:18 | Reagovat

Myslím, že tohle musí sklidit obdiv. Skvělá práce! První slečna vypadala, že asi nemá daleko od sebezničení. Na svou závislost udržet si postavu si přivykla ještě na drogy. Bude to mít buď hodně těžké..nebo si to ulehčí. Druhá slečny naopak předvedla skvělý obrat, který by sis zasloužila i ty, takže přeji jen to nejlepší, ať může být i ty motivací pro další (nejlépe aby další děvčata už nebyla).

21 ♥ Cornelia ♥ ♥ Cornelia ♥ | Web | 15. dubna 2015 v 9:28 | Reagovat

Drsný příběh, spřátelíš? :-)

22 Coldie Coldie | E-mail | Web | 18. října 2016 v 18:31 | Reagovat

Tenhleten článek je fakt silnej. Líbí se mi, jak jsi pokládala otázky - jsou k věci. Trochu mě mrzí, že nevím, kolik slečny mají - zvláště u první. Ale to nevadí, děkuji, žes je vyzpovídala! :)

23 lů | 24. října 2017 v 10:53 | Reagovat

Článek dobrý, ale ty neuvěřitelné hrubky jsou strašné!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama