La vie est belle

Touha být ve všem dokonalá mě začíná ničit

18. dubna 2015 v 6:59 | ella |  My life...
Ahoj zlatíčka.
Mám toho pořád až nad hlavu, ale jelikož jsem typ člověka, který potřebuje mít všechno v pořádku, píšu další článek.
Teď se toho děje nějak moc. Chtěla jsem si dát od blogu a pomáhání ostatním chvíli pauzu, ale nedokážu to. Cítím se hrozně, jako bych zklamala. Cítím to tak, že nedělám to co mám, neplním své povinnosti. Vím že to zní hloupě, ale je to tak.

Dnes jsem se ráno vzbudila brzy, tak vám tu všechno zkusím shrnout.

Můj velký problém je ten, že se snažím vše dělat perfektně, vždy do všeho dát maximum a jet na 100%.
Vždycky jsem to tak měla, někdy je to možná dobře, ale teď se mi to začíná vymykat z rukou, já si však nedokážu říct dost!

Začnu u přijímaček, které jsem snad napsala slušně. Nevím, bojím se že ne a že to nedopadne dobře.
Příští týden mě čekají ještě dvě praktické části, zpěv - klavír a zpěv,divadlo - kreslení.
Několik hodin denně učení, vystřídalo hodinové trénování na klavír a zpěv.
Nevím proč se toho tolik bojím, proč se snažím pořád něco zlepšovat. Chodila jsem do 3 sborů, solově jsem zpívala na uměleckém gymnáziu a výtvárná výchova a dramaťák mi nedělají sebemenší problém. Jenže si pořád nepřijdu moc dobrá. Pořád chci něco zlepšovat...

Na sodiálních sítích se samozřejmě také pořád snažím věnovat holám co mi píší o pomoc. Vím že by bylo nejjednoduší napsat jim, teď to nejde, mám toho moc, ale je to pro mě ten stejný problém. Přijde mi že jsem zklamala.
Přemýšlím o tom, jak jim pomoc, jak jim poradit. Sama bych teď ale potřebovala menší záchranu.

Tak to se asi dostávám k pro mě nepříjemnému tématu.
Díky tomu stresu co teď mám, nestíhám pořádně myslet na anorexii. Může to být pozitivní, ale také negativní.
Sice neřeším teď to, že si přijdu tlustá, nepočítám kalorie, ale stává se mi ,že dva dny nesním vůbec nic a nevěnuji tomu pozornost. Omlouvám si to tím, že na jídlo nemám čas. Je mi ze všeho zle a mám scvrklý žaludek. Opravdu se stydím to sem takhle psát. Samozřejmě nejsem až tak pitomá abych si dovolila velký pokles váhy. Takže když náhodou den - dva nic nejím, nebo něco jen uzobávám. Musím pak pár dní nastavit přibírací jídelníčky. Což mě momentálně hrozně otravuje, ale není zbytí. Takže s jídlem je to teď jako na houpačce. Já to neřeším, nemám na to čas, ale i tak je to vysilující.

Proč to píšu? V pondělí mě čeká velká kontrola!
Měla jsem přibrat - nepřibrala jsem nic.
V něčem ten stres je opravdu dobrý. Jedna má část, kterou pohlcovala anorexie si teď tolik odpočinula.
Nevím jestli to bylo ale dobře. Nevím co doktorce v pondělí řeknu, asi to jako vždy nějak uhraju.
Ona ví že na tom nejsem psychicky špatně a že se zlepšuji.
Ta váha ale bohužel také hraje důležitou roli. Tak mi prosím všichni držte palce!

No a nakonec bych chtěla zmínit ten "tajný problém". Je to pro mě hrozně těžké.
To že bych se někomu svěřila pro mě bylo nepředstavitelné. Nechtěla jsem aby nikdo věděl o co jde.
Jenže mě to tak trápilo a ničilo. Udělala jsem pro mě jediný možný krok - napsala anonymně na linku bezpečí.
Asi to ale nebyl dobrý nápad.
Cítíla jsem se strašně a nakonec mě jejich odpověď dostala ještě víc na dno.
Neměla jsem čekat, že se to může jedním emailem spravit.
Tohle bude chtít ještě hodně moc času a trpělivosti. Pomáhá mi o tom psát nebo mluvit takhle o klikou. Vypisuji se ze svého problému, přitom se však nemusím bát, že někdo zjistí o co jde. Snad se časem dokážu někomu svěřit.

Chodím spát ve 2 ráno, vstávám před 6. hodinou. Nustále se stresuji, potřebuji to mít všechno dokonalé, prefektní. Nedokážu si dát chvilku klidu. Je to pro mě hrozné zklamání. Radši pojedu pořád na 100%, než něco vypustím.
Achjo, vím že to není správné. Tak, tak se držím na nohou. Věřím ale, že tohle období brzy přejde a já pak budu mít zase trochu víc času a dopřeji si pořádný odpočinek! Zatím mě ale čekají velké a důležité věci. Ke kterým se musím stavit zodpovědně!
 


Komentáře

1 Bella.M Bella.M | Web | 18. dubna 2015 v 9:12 | Reagovat

Tak tohle mě mrzí, ono je to dobré! To bych potřebovala já, bohužel u mě je to opačně, co se týká hubnutí třeba nemám takovou vůli abych si řekla: to nesmíš! Neumím to, někdy bych si jí přála když jím jako čuně :D podle mě kreslíš pěkně :) nemusíš mít strach :) a co se týká klavíru tak si myslím že to bude dobré♥ držím ti palce. Ty a tlustá? To ne! Já vím že toho hodně že člověk neví co sní, ale neboj :) to se zlepší :) jsi hubená neboj se ) vidím to :)

2 Van Vendy Van Vendy | Web | 18. dubna 2015 v 11:59 | Reagovat

Elli, doktorce určitě řekni, že máš teď přijímačky a že jsi toho měla hodně. Ať vidí souvislost s tím, že jsi nepřibrala, tohle je jeden z možných důvodů. Za druhé, hned začni normálně jíst. I když se učíš, nauč se vzít sebou ke stolu (nebo ke  křeslu) misku s nějakým zobáním. Sušené ovoce, oříšky! (a tím nemyslím slané buráky, ale směs ořechů). Taky si můžeš nasypat další misku třeba se slunečnicovými nebo sezamovými semínky. Nebo si připrav talíř jednohubek. Chtít být dokonalá je pochopitelné, ale být dokonalá je nemožné - nikdo není dokonalý, zlati, nikdo na světě. Je dobré, že chceš být nejlepší, jsi cílevědomá a hodně tě to motivuje, ale nenech si to přerůst přes hlavu. I ve všem učení si denně naordinuj hodinu nebo dvě totální pauzy - zdřímni si, nebo běž ven, nebo si vezmi knížku na čtení, nebo zkus něco kreslit nebo vyrábět (jsi také šikovná, to už jsem viděla).
Jestli chodíš spát ve dvě ráno a vstáváš v šest, to je strašně moc málo. Nejsi vyspaná, pak jsi vystresovaná a všechno na tebe víc působí. Jsem jen ráda, že omezení jídelníčku u tebe je dán nároky na čas a ne nějakým pocitem, že bys neměla jíst. To je důležité rozlišit.
Odpověď z linky bezpečí sice neznám, ale jestli tě shodila ještě víc dolů, nebyla zrovna dobrá. Ale oni mohli třeba špatně pochopit tvůj problém, pokud neznají pozadí věcí, jejich řešení nemusí být správné. Nenech se tím zdeptat, Ell! Prostě jejich pusť k vodě, nikdo nemá patent na rozum. A život je složitý sám o sobě.
Co vaši, podporujou tě? Jak v učení, tak v jídelníčku? Připravuje ti jídlo mamka, nebo si je chystáš sama?

3 Adél Adél | 18. dubna 2015 v 13:03 | Reagovat

Pokud bys vše chtěla dotáhnout k dokonalosti, tak to budou i ty přibírací jídelníčky a dostání se na zdravou váhu!!! To že po Tobě žádá někdo radu, pomoc je sice krásné, ale měla by ses zaměřit hlavně na sebe a až budeš v pořádku Ty, budeš mít sílu rozdávat svou sílu a rady dál. ;-)

4 cincina cincina | Web | 18. dubna 2015 v 18:48 | Reagovat

Po dočtení tohoto článku jsem měla pocit, jakobych četla sama o sobě. Myslím s tím stresem, dokonalostí a tak dále. Jsem totiž v tomhle úplně stejná:) Všechno musím mít ťip ťop, jedu na 100 %, neustále se stresuju... takže v tomhle ti asi moc neporadím.
Ale myslím si, že na zlepšování se, není nic špatného:) Prostě chceš v kreslení být nejlepší. Chtít být nejlepší podle mě špatné není. Jenom na sobě pracuj dál!:)
Ale nemusíš se cítit hrozně, když některým holkám neporadíš. Nejsi přece nějaká poradna, aby ti pořád někdo vypisoval a tak dále. Jako chápu, že chtějí pomoct a tak, ale i ty si musíš najít čas na odpočinek:)

5 ellendee. ellendee. | Web | 18. dubna 2015 v 18:49 | Reagovat

teda, obdivuju tě za to, že na sobě tak pracuješ! :-) a klid, taky jsem to tak měla přes všechny talentovky, zhubla jsem během měsíce nejmín 5 kilo :-| přeju hodně štěstí:)

6 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 18. dubna 2015 v 19:47 | Reagovat

Taky si občas připadám jako workoholik, ale oproti tebe vidím, že jsem slabý odvar... Já s anorexií problém nemám, jím normálně - prostě podle hladu a chutě, ale mám rychlý metabolismus a ráda sportuju, takže jsem hodně hubená... Chtěla bych trochu přibrat ale jsem se svým tělem smířená. Tak co, budu mít malé prsa a zadek, ale zato budu mít štíhlé břicho a nohy :D

7 Artis Artis | Web | 18. dubna 2015 v 19:48 | Reagovat

Stres je hrozný, ve tvém případě pozitivní, jelikož nemyslíš na anorexii, ale negativní v tom, že vůbec nejíš. Měla bys jíst, i když chuť nemáš ani hlad nemáš. Ono to třeba pomůže. :) Doktorce řekni pravdu, stres tohle dělá běžně. Držím palce.

8 Viki Viki | Web | 18. dubna 2015 v 20:02 | Reagovat

Ahoj, rozumím, že potřebuješ mít všechno na 100% a ty přijímačky... Moc moc ti držím palce, ať všechno zvládneš. Nevím, co ti na to mám jiného říct. Asi jen to, že by jsi si teď měla dát pauzu s blogováním, než toho nebudeš mít míň. myslím si, že všichni kdo tě rádi čtou a chtějí, aby jsi to zvládla, tak to pochopí :) Tak ještě jednou drž a držím moc moc palečky :)

9 Elis Elis | Web | 18. dubna 2015 v 20:09 | Reagovat

Elli, netrap se tím, nikdo na světě není dokonalý, hlavní je být šťastný a to je stav mysli... nauč se mít sebe ráda i se všemi chybičkami, ty má každý a patří to k osobnosti, to tě dělá každého jedinečným... nebuď na sebe přísná, držím ti palce, aby ti všechno dobře dopadlo, často na tebe myslím...

10 Jess Jess | 18. dubna 2015 v 22:10 | Reagovat

Tohle má spousta lidí a taky jsem to měla, chtít být ve všem dokonalá. Když se toho ale navalí tolik, že to fyzicky nejde, porazí tě to, a pak si urovnáš hodnoty. Držím palce, ať to vydržíš.

11 Sany Sany | Web | 19. dubna 2015 v 2:33 | Reagovat

Zdravím, náhodou jsem před fb narazila na tvůj blog a jak to tak čtu, vidím sebe před několika lety (možná ještě před rokem). Strašně ráda bych ti chtěla nějak pomoct, protože je to vážně ubíjející, ale sama už jsi asi zjistila, že pomoct a změnit něco dokážeš jen ty sama :) Jen ti chci říct a třeba tě nějak motivovat, jelikož já jsem na tom byla 5 let fakt špatně (a to nemyslím jen anu a podobně, ale i takový to chorobný sebepoškozování, silný deprese, psychologové, psychiatr, nakonec i nemocnice -snad to nemusím víc upřesňovat-) a v tu chvíli jsem si ani nedokázala představit, že to bude někdy lepší, ale pak jsem teda skončila v tý nemocnici a naprosto všechno se obrátilo. Začala jsem se sama snažit se sebou něco dělat a překonávat nějaký ty strachy a fóbie a začala jsem myslet fakt pozitivně. Co se týče touhy po dokonalosti, ta mě ubíjela ze všech stran nejvíc, ale uvědom si, že nic není dokonalý, ani ty, ani já a ani vyzáblý modelky. je zbytečný se za dokonalostí hnát, když ani neexistuje. Najdi si nějakou krásu v tý nedokonalosti a v tom, že něco může být krásný i když to není ze všech stran perfektní :) Vím, že tu asi jen tlachám, protože mě samotný by tohle taky nepomohlo. Jde vážně o to, že ty sama se musíš rozhodnout, že už to takhle nechceš :) Any se asi nikdy nezbavíš, vždycky bude někde hluboko tebe a připomene se ti, až budeš mít slabý chvíle, ale musíš se s tím naučit bojovat a najít si třeba něco jinýho pro co žít. Například chodit sportovat, brát svý tělo jako chrám a snažit se jíst fakt zdravě :) Já se o to více méně snažím, dokonce i teď píšu nějaký knížky a jdu si prostě za tím, co mě baví, taky bys měla:)) Pust si třeba film the secret- tajemství, to je skvělá motivace a pomůže ti to myslet pozitivně :)

Co se týče mě, sice tě neznám, ale pokud potřebuješ, vůbec se neboj a třeba mě zkontaktuj přes blog (uvedla jsem ho tu) a napiš mi, mileráda ti budu k službám, i kdyby ses potřebovala jen vypovídat!:)
Taky ti držím palce, ať se tě vezmou na školu, máš na to, chce to jen trochu sebevědomí!:))

12 Kika Kika | 19. dubna 2015 v 7:59 | Reagovat

Vím že to není zrovna nejlepší ale já ti to závidím! Chtěla bych být tak cílevědomá a jít si za tím co chci jako to děláš ty! Jen se musíš šetřit a najít si čas i sama pro sebe. Nebo se zničíš. Myslím na tebe:)

13 Kubi Kubi | Web | 19. dubna 2015 v 10:45 | Reagovat

Zlatíčko neboj, vše bude dobrý! Přijímačky zvládneš levou zadní;) A je fájn, že chceš být ve všem nejlepší, ale zlatá střední cesta je nejlepší:) Chápu tě s těmi stresy, že z toho nejíš... Já to mívám i ve stresu vždy normální... ne-li, že jím víc... Myslím na tebe a jsi silná holčina, vše zvládneš:-*

14 Rachel-Roo Rachel-Roo | E-mail | Web | 19. dubna 2015 v 11:52 | Reagovat

jen jsem videla nazev tohohle clanku, soucitila jsem s tebou, mam to uplne stejne. studuju tri vysoky, mam dve prace a porad mi to prijde malo, nic nestiham, jsem vynervena, ale ve vsem se snazim byt dokonala, i kdyz neni v lidskejch moznostech to zvladnout. drzim ti palecky, snad se vsechno v dobre obrati! drz se!

Soutez o prednabitou kartu do HM za 1 000 Kc.
http://rachel-roo.blogspot.cz/2015/04/velikonocni-soutez.html

15 Elík Elík | Web | 19. dubna 2015 v 12:20 | Reagovat

ahoj máš docela hodně zajmů :O !!!!! to je moooc pěkné :O ...Já i moje ségra si lámeme hlavu na kterou školu si se hlásila a nebmůžeme na to přijít O_O !Tak proto se tě chci zeptat :-) ...Předem děkuji za odpověd

16 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | E-mail | Web | 19. dubna 2015 v 14:22 | Reagovat

Nikdo nedělá vše na 100%, tím se vůbec netrap, stres je zákeřný no. I já když se stresuji, tak hubnu a přitom třeba jím hodně jak sladkého, tak normálního jídlo. Je dobře, že přijímačky dopadly dobře :-)

17 Sárča Sárča | Web | 19. dubna 2015 v 15:17 | Reagovat

Teď je nejdůležitější, aby ses dostala do pořádku ty:) Odpočinek by sis měla dopřát co nejdříve, děláš toho vážně moc, tak aby to tvé tělo uneslo:)
S přijímačkami si nedělej hlavu, určitě to hravě zvládneš:) Kreslíš moc pěkně:)
Tak držím palce:)!

18 Leník Leník | Web | 19. dubna 2015 v 15:38 | Reagovat

Chápu tě, pořád jedu, jedu, jen ať to nezkazím. To přesné já mám u písemek /měla jsem/, uměla jsem to, ale furt dokola jsem se učila, aby to bylo JEŠTĚ lepší, i když to stačilo tak, jak to bylo. A potom z toho samého stresu jsem tu písemku pokazila, a drtila jsem se na to tak dlouho!! Dlouho jsem se to musela odnaučovat, abych se učila jen, jak je potřeba, ne moc příliš. Eli, zkoušej to taky, vím, že to vyzní asi tvrdě, že po tom tu písemku zkazíš (ty třeba ne, doufám, že ty ne, ale u mě to bohužel tak bylo :(), prosím, nestresuj se. Ubírá ti to tolik energie.. Znám to... Vím, že se to asi lehko řekne, ale opravdu, mám s tím zkušenosti! Držím ti moc palce!:)**

19 Marky | little-me Marky | little-me | Web | 19. dubna 2015 v 20:21 | Reagovat

Držím ti palce, aby ses z té anorexie vylízala. Chápu tvůj stres, taky jsem pořád ve stresu a to nemám ani moc kvůli čemu, hehe. Maximálně kvůli nějaké písemce, nebo klukovi ze zastávky, co se mi líbí.
Držím ti palce a docela tě obdivuju - o s tím uměním, anorexií a tak. Věřím, že se z toho vyhrabeš.

20 Vivi Vivi | Web | 19. dubna 2015 v 21:32 | Reagovat

Človek nemôže byť vo všetkom dokonalý a je dobré že si to aj uvedomješ. No aj napriek tom si nemôžeš pomôcť a chceš urobiť všetko preto aby si dokonalá bola, aby to bolo na 100 %. Takýto ľudia sa zvyčajne nervovo zrútia z nadmerného stresu a úzkosti. Nerobí to dobre ani na tvoju psychiku, ani na zdravie, ani na spánok ani na tvoju liečbu z anorexie. Uvidíš budeš dobrá, nestresuj sa a polav trošku :)
Ja ti budem držať palce nech to všetko dobre dopadne:)
Tolko ludí kolko bude na teba myslieť, tolko pozitivnej energie ti určite dopomôže k lepším vysledkom:)

21 Ranly Ranly | Web | 21. dubna 2015 v 18:24 | Reagovat

Páni až moc informací na jeden článek :O S anorexií a tím že nejíš je to pěkně v háji.. znám stres.. ale jíst se prostě musí.. obzvlášť ty bys měla.. ale ano, přeju ti aby ti to dopadlo na kontrole dobře. O tom problému.. myslím, že by ti mohlo pomoct to napsat na blog. At je to cokoli.. lidi co tady jsou sice umí být i dost nepříjemní ale myslím, že by ses cítila lépe po komentářích které by ti tu návštěvníci, čtenáři zanechali. AlespoŇ mě velmi povzbuzují když napíšu nějaký problém na blog.. Na jednu stranu chápu že se můžeš stydet.. a tak jak jsi psala v minulém článku takže.. bohužel ti nemůžu poradit ani nic napsat když ani nevím o co jde. A dokonalost? Myslím že neexistuje. Ano, vždy je co zlepšovat proto je dobré chtít od sebe víc, ale ne tolik aby tě to ničilo. Zkus si prostě říct že dokonalost neexistuje, ať uděláš cokoli sebelíp stejně se najde někdo kdo to zhodnotí jako "špatné" to je život.
A jet na 100% - miluju. Vážně miluju tyhle stresy, naplánovaný co všechno musím a vědění že to nestihnu, chození spát o půlnoci, mám z toho lepší pocit. Ano, až do chvíle kdy se všechno posere a měsíc jsem nemocná a nikdo neví co mi je. Obrovská únava, bolesti hlavy.. zle od žaludku. Moje barva je bílo- zelená a přesto že měsíc už témeř nic nedělám je mi stále na nic a stále jsem unavená i když jen ležím v posteli .. prospím většinu dne. Takže.. nepřeháněj to.. jet na 100% není dobrý.. bohužel teď už to vím taky.. (ale jsem paličatá, vím, že až mi bude fajn pojedu zas.. :'D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama